У Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици, на празник Светог цара Константина и царице Јелене, 3. јуна 2024. године, служена је Света архијерејска Литургија поводом 25 година архијерејске службе Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија и јубилеја Светог Јустина Ћелијског, у чије име је претходне вечери уприличена Свечана академија у крипти овога Светога храма.

Светом архијерејском Литургијом је началствовао Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански Хризостом, уз саслужење Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског Јоаникија и њихових преосвештенстава: Епископа сергијевско-посадског и дмитровског Кирила, Епископа милешевског Атанасија, Епископа рашко-призренског Теодосија, Епископа славонског Јована, Епископа аустралијско-новозеландског Силуана, Епископа ваљевског Исихија, Епископа будимљанско-никшићког Методија и Епископа захумско-херцеговачког Димитрија, као и изабраног Епископа диоклијског протосинђела Пајсија, који је у току Свете службе, одлуком Светог Архијерејског Синода, руком Митрополита Јоаникија, рукопроизведен у чин архимандрита….

више на: https://mitropolija.com/2024/06/03/liturgijski-proslavljeno-25-godina-arhijerejske-sluzbe-mitropolita-joanikija/