ЗВУЧНИ ЗАПИС ЕМИСИЈЕ:

Прослава празника Пребиловачких и Свехерцеговачких мученика, која је започела у петак, 29. јула 2022. године, биће настављена у петак 5. августа Вечерњом службом са Петохљебноцом у цркви Васкрсења Христовог у Пребиловцима са почетком у 19 часова.

Централна прослава Пребиловачких мученика биће у недјељу 6. августа у пребиловачком храму гдје ће, са почетком у 9 часова, Свету архијерејску литургију, уз епископа домаћина Преосвећеног Владику Захумско-херцеговачког Димитрија служити, како је најавио јереј Марко Гојачић парох чапљински архијерејски намјесник мостарско-невесињски за Радио ,,Светигору“, Високопреосвећена господа Митрополити Дабробосански Хризостом и Црногорско-приморски Јоаникије као и преосвећени Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије уз саслужење свештенства и молитвено учешће вјероног народа.

Овогодишња прослава светих новомученика Пребиловачких започела је у петак, 29. јула 2022. године служењем акатиста новомученицима Пребиловачким у Храму Васкрсења Христовог, те пројекцијом филма „Пребиловци – тамо и камен има ожиљак“, ауторке Сање Драгићевић Бабић, која је потомак мученика Драгићевића пострадалих у Пребиловцима, казао је отац Марко архијерејски намјесник мостарско-невесињски.

Отац Марко је пренио и утисцима које носи са ове вечери и након одгледаног филма, рекавши да је филм “Пребиловци- тамо и камен има ожиљак“ својеврсно кандило које свијетли пут и памћење нашег народа, обасјавајући светитељске ликове Пребиловачких мученика. Иако је хришћански праштати и ми као Хришћани не смијемо да мрзимо никога, отац Марко Гојачић се осврнуо и на опасност од заборава наших мученика.

“Не мрзећи никога, ми морамо да тражимо све већи смисао у поштовању наших мученика. Наша љубав према њима треба да буде искрена јер ћемо једино тако моћи да осјетимо топлину мученичких моштију и да, цјеливајући их у цркви пребиловачкој, понесемо поруку љубави и Васкрсења из Васкрслих Пребиловаца“- казао је отац Марко Гојачић.

РАДИО СВЕТИГОРА – Слободанка Грдинић