Матуранти Гимназије „Јован Дучић“ данас су по традицији посљедњег дана школе положили цвијеће на гроб пјесника чије име носи њихова школа, у Херцеговачкој Грачаници на Црквини.

Његово преосвештенство владика захумско-херцеговачки и приморски Димитрије поздравио је матуранте у име Епархије захумско-херцеговачке и „Фондације Свети Вукашин“ и уручио им примјерке Новог завјета, те истакао да су они прва генерација која је вјеронауку учила свих 12 година школовања.

Владика је матурантима пожелио да остану уз свјетлост, љубав и истину.

„Ако будете вјерни својим пријатељима које стекнете током живота, и своје везе и љубави заснивали на дубоком односу, не само површинском него истинском односу истине и срца, тада ће и ваш живот имати благослов и свјетлост“, поручио је владика Димитрије….

више на: Радио Требиње