Светом архијерејском Литургијом на  Велики четвртак Владика Димитрије началствовао је у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу. Преосвећеном Владици  саслуживало је братство Саборног храма и јеромонах Павле из манастира Данићи.

По благослову Владике Димитрија, јеванђељску бесједу изговорио је отац Немања.

Након отпуста, Владика Димитрије пожелио је да благослов Божији дође на све сабране и појаснио да ријечи Христове о неједењу Пасхе бивају скривене од ученика – и ђавола, који је помислио за Христа да је обичан човјек – а откривене у Литургији. Будући једини истинити Бог, Христос је омогућио људима да улазе у Тајну сваки пут када се саберу на Литургији. Иако се хришћански живот чини тешким, то је, према ријечима Господа, „јарам благ и бреме лако“, јер човјек за мали труд око својих немоћи и нечистота добија читаво небо – вјечни живот.

Фото: Владо Ружић