Деветнаесте недјеље по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару. Преосвећеном Владици саслуживали су свештеници Душко Којић, Бранимир Боровчанин и ђакон Дејан Ивановић.

У јевађељској бесједи Владика Димитрије поучио је сабране вјернике да Причешће и Света Литургија човјеку пружају могућност да се учи јеванђељском животу и да узраста у јеванђељском животу, знајући и вјерући да је у Јеванђељу истина. Јеванђељски позив да љубимо непријатеље може се учинити тешким, али Христос од човјека не захтијева ништа што сам није испунио. Учећи се јеванђелском животу човјек узраста постепено, вјежбајући се у љубави ка ближњима како би се изродила љубав за непријатеље. Знајући да Бог човјека види у његовом назначењу вјечне заједнице са Богом, човјек би требао да људе гледа као сапутнике предодређене на живот у вјечној заједници, старајући се да већ овдје изграде заједницу коју би пожељели у Царству Небеском. Ако човјек око научи да препознаје свјетлост Царства Небеског, ако ухо научи да чује радост Јеванђеља, ако сва чула научи да препознају мирис Јеванђеља онда ће се лако присајединити Царству када наступи. Ако ништа од тога не започне, ако не почне да се припрема за свјетлост Царства онда ће у Њему, по ријечима светих отаца, бити као слијепац, јер ће му свјетлост и радост Царства Божијег бити мучење.

Владика Димитрије подсјетио је да Црква данас прославља Свете оце Седмог васељенског сабора који су одбранили истину о могућности изображења Господа на иконама будући да се поклоњењем икони човјек поклања самом Господу.