Градоначелник Мостара Марио Кордић и замјеник предсједника Градског вијећа Мостара Велибор Миливојевић посјетили су данас Саборну цркву Свете Тројице, чија обнова још није завршена, гдје су их дочекали Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије и старјешина Саборне цркве свештеник Душко Којић.

Владика Димитрије се захвалио градоначелнику што је посјетио цркву и упознао се са ситуацијом око обнове Саборног храма, те потребама које Српска православна црква у Мостару има.

Градоначелник Мостара Марио Кордић изјавио је да се данас разговарало о пројектима који су важни за српску заједницу у Мостару, посебно када је у питању религијски дио, те је договорено да ће се малим корацима рјешавати свакодневни проблеми, а да ће за стратешке и велике пројекте заједно тражити начин реализације.