На празник Усјековања главе Светог Јована Претече и Крститеља, Владика Димитрије служио је Свету Литургију у храму посвећеном овом празнику. Високопреосвећеном Владици саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске и других епархија СПЦ.

Благословом Владике Димитрија јеванђељском бесједом обратио се отац Нектарије.

Након Причешћа извршен је празнични литијски опход портом храма, служен помен пострадалим борцима у одбрамбено-отаџбинском рату и освећен славски колач и жито.

По Отпусту Владика Димитрије пожелио је да благослов дође на све сабране и на њихове ближње, нагласивши да Свети Јован страда трудећи се да свом непријатељу учини добро, упућујући га шта да ради како би задобио живот вјечни. Једнако су и људи позвани да другог, који супротно мисли, не доживљавају као противника, јер је то замка ђавола. Потребно је волити људе и жртвовати се за њих, пошто они никад нису противници човјеку, већ ђаво који клевеће човјекове ближње и Бога, стављајући страсти и мржњу у срце човјечије и одузимајући вјеру. Срце човјечије живи вјером, љубављу, свјетлошћу и радошћу Божијом. Тако је живио и Свети Јован Крститељ, који је прије читавог свијета Господа препознао у срцу своме чистотом, вјером и љубављу.

Празнично сабрање настављено је у парохијском дому, који граде вриједни мјештани.

Фото: Владо Ружић