У седму недјељу по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у Храму Вазнесења Господњег у Невесињу. Преосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске.

Данашње сабрање у Невесињу било је јединствено и посебно и по томе што је Цркви приступило пет беба: Даница, Никодим, Теодор, Максим и Михаило.

У јеванђељској бесједи, Владика Димитрије нагласио је да људско биће чезне за заједницом, а деси се да човјек не зна како да пројави своју љубав. Бог, којег човјек заволи у Христу Господу, научиће човјека како да живи у Богу, како да мисли, дјела, воли и осјећа. Владика је пожелио да се управо то оствари у животу новокрштене дјеце. Без обзира на животне успјехе и умишљена достигнућа, Бог понекад допушта да човјеку ништа друго не преостаје него да, попут слијепих из данашњег Јеванђеља, завапи живоме Богу да га помилује. Тада се дешава чудо, Бог васкрсава све снаге човјекове и сви дарови постају сврсисходни. Да би се човјек удостојио таквог чуда, најприје мора да дође просвећење од Бога и да човјек уложи труд у чишћење срца и савјести.

По отпусту, Владика Димитрије поучио је да хришћани треба да осјете плодове хришћанства, а то је Причешће, благодат у срцу, благословеност и Дух Свети. Хришћанство је много више од уклањања од гријеха, оно је радост, живот, благодат, љубав у срцу и пуноћа живота. За то људи треба да се потруде, да очисте срца и душе, те да љубав осјете као свеживотни задатак.

Фото: Младен Вујадиновић