Празник Светог мученика Кнеза Лазара и свих Светих мученика српских – Видовдан, литургијски и торжествено је прослављен 28. јуна 2024. године у манастиру Грачаница. У молитвеном присуству бројног верног народа, свету архијерејску Литургију служио је Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско-приморски Г. Јоаникије, уз саслужење Његовог Високопреосвештенства Архиепископа и Митрополита рашко-призренског Г. Теодосија, Његовог Високопреосветенства Архиепископа мостарско-требињског и Митрополита захумско-херцеговачког и стонско-приморског Г. Димитрија и Преосвећене Господе Епископа: будимљанско-никшићког Методија и новобрдског Илариона, викара Патријарха српског. На крају свете Литургије освештани су славски дарови и преломљен је славски колач.

Извор: ТВ Храм