Највећи хришћански празник побједе живота над смрћу, празник Васкрсења Христовог свечано је дочекан и прослављен у Гацку.

Након низа великопосних богослужења који су били веома посјећени у гатачкој парохији, најсвечаније је ипак било за највећи хришћански Празник Васкрсења Христовог.

Празнично Васкршње јутрење, као и Света Литургија, служени су у новом Саборном храму Свете Тројице у Гацку. Светом Литургијом началствовао је протојереј Саша Којовић, старјешина Саборног храма у Гацку уз саслужење  јереја Александра Гајића и ђакона Срђана Милошевића. У богослужењу је учествовао велики број вјерног народа који се окупио овог празничног јутра да дочека небоземни празник Васкрсења Христовог.

Након Светог богослужења, на коме је прочитана и васкршња посланица, сви присутни су наставили слављење уз трпезу љубави.

Христос Васкрсе – Ваистину Васкрсе!