Свети Василије Острошки и Тврдошки Чудотворац, који се прославља као храмовна слава у Благају, и ове године свечано је прослављен уз учешће великог броја вјерног народа овога краја. Светом Литургијом началствовао је парох мостарски, јереј Марко Гојачић, уз саслужење пароха бјелопољског, Небојше Радића, надлежног пароха, јереја Александра Грчића и ђакона, Срђана Милошевића.

Отац Марко је у надахнутој бесједи нагласио важност да корачамо путем Светог Василија ― који је уједно и пут Христов ― који води у живот вјечни, честитајући том приликом свима славу и празник великог угодника Божијег и Чудотвораца Острошког Василија.

У току светог богослужења принесени су и освећени славски дарови, након чега су сви присутни наставили слављење уз послужење које је уприличено у парохијском дому.