У петак, 9. августа 2024. године, на празник Светог великомучника Пантелејмона, служењем Вечерњег Богослужења и  Свете Литургије прослављена је храмовна слава на Алексиној међи код Требиња.

Свету  Литургију служио је протојереј-ставрофор Дражен Тупањанин, уз саслужење протојереја Раденка Копривице пароха бањанског, протојереја-ставрофора Младена Жуловића пароха поличког, протојереја-ставрофора Александра Илића пароха горичког, протојереја Мирослава Ратковића пароха горичког  и  мјесног пароха Милана Бужанина.

По прочитаном јеванђељу присутнима се пригодном бесједом обратио отац Дражен. Након причешћивања, услиједио је опход око храма са читањем четири Јеванђеља и ломљење славског колача. У парохијском дому приређено је послужење после одслужене литургије.