Празник Светог Апостола Андреја Првозваног и храмовна слава свечано су прослављени у Пољицу (Џиварском) код Требиње.

Прослава овог празника почела је служењем вечерњег Богослужења на навечерје празника а настављена на празник Светог Апостола Андреја, служењем свете литургије у Храму Сетог Апостола Андреја. Свету  литургију служио је отац Владан Перишић из Дубровника, а  саслуживали су му отац Стеван Ковачевић парох дубровачки , отац  Дражен Тупањанин из Требиња, отац Мирослав Бошковић парох дубровачки и надлежни парох Милан Бужанин, уз појање сестара из Петропавловог Манастира.

Након причешћа, услиједио је опход око храма са читањем  Јеванђеља и ломљење славског колача. Овом догађају присуствовали су парохијани из Пољица и Кременог дола , као и гости из околних села а присутан је био и Градоначелник Требиња г. Мирко Ћурић.

Након Свете Литургије у  парохијском дому домаћин Милан Марић са својом породицом припремио  је послужење за све присутне.

Бесједа о. Владана Перишића:

Фото Томаш Брњош