У шесту недјељу по Васкрсу – Недјељу слијепога, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу. Преосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске као и гости из других епархија СПЦ.

Током данашњег сабрања, у чин протопрезвитера, Владика Димитрије произвео је сабрата Саборног храма, свештеника Драгишу Томића.

Поводом славе Фондације „Свети Вукашин“, добротворне организације Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске, у Саборном храму сабрао се велики број чланова и добротвора, извршено је освећење славског колача и жита, а након Литургије вриједне руке младих добротвора припремиле су послужење у порти храма за све присутне.

Јеванђељску бесједу, по благослову Владике Димитрија, изговорио је отац Драгиша.

Звучни запис бесједе:

Након отпуста, Владика Димитрије поздравио је све сабране, честитао славу Фондације и пожелио члановима да дар Божији, којим се надахњују на Светој Литургији, шире и дијеле људима око себе, да их тјеше утјехом којом њих тјеши Бог и да оно што дарују, дарују од свега срца.