У понедељак 3. јуна 2024. године, на празник Светих цара Константина и царице Јелене, прослављена је слава цркве Константиновице у Гомиљанима. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа.

У току литургије извршено је ломљење крсног хлеба и помен свим упокојеним и сахрањеним на сеоском гробљу. За све присутне добри домаћини припремили су славску трпезу љубави.

Дана 19.фебруара 2020. године почела су археолошка истраживања, а претходно је у недјељу 2. фебруара, прије почетка извођења археолошких, конзерваторских и рестаураторских радова, надлежни парох уз сабрање и саслужење свих мјештана служио Свету Литургију. Исте године на празник Светих Константина и Јелене, Свету Литургију је служио Преосвештени Епископ Димитрије уз саслужење свештенства и вјерног народа.

У току су радови на обнови храма и у плану је да се сви започети радови обнове храма заврше до сљедеће храмовне славе.