Ученици ОШ“Ристо Пророковић“ у Невесињу опремили су кабинет за Православну вјеронауку захваљујући средствима које је издвојио Катихетски одбор СПЦ у Републици Српској у сарадњи са Епархијом захумско-херцеговачком и приморском.

Помоћна наставна средства као што су: лаптоп,тв плазма и штампач олакшаће вјероучитељима да наставне садржаје учине дјеци занимљивијим и очигледнијим.

Тим поводом угостили смо оца Славка Лаловића који нам је у име ЦО Невесиње уручио на дар три примјерка књиге Псалтир. Дјеци се обратио пригодном бесједом о празнику Христовог рођења и пожелио дјеци да слиједећи Христов примјер израсту у добре људе који ће да воле ближње и међусобно се помажу.

Захваљујемо се Катихетском одбору, нашој Епархији као и ЦО Невесиње, а нашим ученицима желимо да учење у новом окружењу буде свима на радост и духовну корист.

Вјероучитељица Јелена Кулиџан