Ученици првог разреда ОШ ,,Вук Караџић“ су јутрос у Саборном храму приредили  рецитал о светом Николи. Сличне активности ова школа у сарадњи са црквеном општином организује већ годинама, с циљем да својим ученицима омогући искуство које ће их оплеменити и мотивисати на добра дјела.

Свечано обучене најмлађе ђаке, њихове марљиве  учитељице и поносне родитеље  најприје је поздравио старјешина храма о. Младен Жуловић и пожелио им благословене и срећне наступајуће празнике. Након заједничке молитве услиједиле су добро научене строфе о најдражем дјечијем светитељу које су измамиле осмијехе и аплаузе свих присутних. Да воле да долазе у цркву,  понекад чак мало више него  у школу, потврдила је ученица Симона Авдаловић.

На крају овог несвакидашњег, а врло пријатног часа, свештеници су ђаке даровали никољданским слаткишима и иконицама.

Вјероучитељица Миља Тупањанин