Светом литургијом je началствовао игуман Севастијан из манастира Крка а саслуживао је његов сабрат отац Ефросин, који је након евангелског читања упутио надахнуту проповјед. Саслуживали су и протојереј ставровфор Милан Бужанин из Требиња и житомислићка братија игуман Данило и отац Лазар. На литургију се сабрало мноштво народа из Житомислића, Мостара као и гости из Црне Горе и других крајева.

Недеља Мироносица се прославља као житомислићки сабор од 1967. благословом блаженопочившег Патријараха Германа који је на тај дан осветио обновљени конак манатира.

На Недељу Мироносица 2002. године почела је обнова порушеног манастира а 2005. руком блажене успомене патријарха Павла освештанa је новобновљена житомислићка обитељ.