У Саборном храму у Требињу извршена је Света тајна јелеосвећeња којом је началствовао Владика Димитрије, уз саслужење свештенства и свештеномонаштва Епархије Захумско–херцеговачке.

Бесједећи по Отпусту, Владика Димитрије је појаснио како су молитве над јелејем принесене за исцјељење душе, тијела и духа, да сви буду цјеловити каквим их је Бог створио. Човјеку је, прије свега, потребно да буде здрав духом и да има чврсту вјеру у Спаситеља, знајући да је позван да се нада, жели и вјерује у бесмртни живот који му је Спаситељ припремио – без обзира на животне околности. Владика је нагласио да су људи позвани да једни другима буду лијек, да лијече својом ријечју, дјелом и понашањем – свиме што имају, да једни другима буду на исцјељење. Молитвено старање за болесне треба да прати указивање пажње болеснима, издвајањем времена за болесне и отварањем срца за њих – по узору на Бога који је нашао мјеста за сваког човјека, шаљући Сина свога Јединороднога да се избори са гријехом, ђаволом и смрћу.