На Васкрс, 2023. године, Владика Димитрије служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару. Преосвећеном Владици саслуживали су свештеници Душко Којић, Бранимир Боровчанин, ђакон Дејан Ивановић и јерођакон Стефан из Манастира Завала.

У бесједи на Пасхалном јутрењу, након читања Васкршњег слова Светог Јована Златоустог, Владика Димитрије нагласио је да прочитане ријечи показују ширину, дубину, дужину, милосрдност и широкогрудост Спаситеља и Господа Исуса Христа, пожеливши да се — по мјери Његове љубави, жртве, свјетлости, страдања и васкрсавања — срца вјерних отворе и приме своје васкрсење и побједу над смрти. Подсјећајући вјерне на догађаје из историје спасења људског рода — богослужбено проживљене протеклих дана — Владика је појаснио да је Спаситељ све то учинио како би се срца људи отворила за Њега и како би се људи једном истински почели уздати у Бога — имајући наду само у Њега. Знајући да све у овом свијету пролази, хришћани треба да се уздају у истинитога и живога Бога, који је дошао и био човјек и васкрсао из мртвих за човјека. Хришћански живот треба да буде вјечита радост, вјечито горење срдаца.

По Отпусту, сабраним вјерницима обратио се отац Душко, најприје захваливши се Владици што је у ноћи васкршње радости био са мостарском црквом, затим честитавши празник вјернима и позвавши све да приме украшено васкршње јаје и штампани примјерак Васкршње посланице Патријарха српског Порфирија. Васкршње сабрање продужено је у трпезу љубави.

Фотографије: Владо Ружић

Фотографије: Марко Вучинић