08Јер, то је јасан знак, кад ми љубимо једни друге, да је дошло Царство Небеско.., када бринемо једни о другима, када не мрзимо оне који нам зло чине, када гладне, жедне појимо и болесне и затворенике обилазимо и наге облачимо.., када се за другога и ближњега бринемо у сваком погледу, и када показујемо на видљив начин нашу љубав и потврђујемо је дјелима.., то је истинско Царство Божије, које долази на видљив начин и оно се најјасније и највише у томе нашем међусобном односу и у тој љубави очитава.

Овим ријечима, Његово преосвештенство, Епископ будимљанско-никшићки Методије, указао је на значај Христове заповијести из прочитаног одјељка из Јеванђеља по Јовану, честитајући потом Празник Светог Великомученика Димитрија свим житељима Невесиња, као и Крсну славу и имендан Епископу захумско-хереговачком и приморском Димитрију, који је заједно са Епископом Методијем, свештенством и вјерним народом служио Свету архијерејску литургију у невесињском Саборном храму.