На празник Христовог уласка у Јерусалим служена је Света литургија у храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару. Литургију је служио протојереј ставрофор Остоја Кнежевић из Цетиња заједно са мостарским свештенством. Својим присуством ово литургијско сабрање увеличали су вјерници из Црне Горе који су заједно са оцем Остојом дошли на поклоњење светињама Херцеговине.

У својој литургијској бесједи отац Остоја је рекао да је ово празник радости и да и у данашњем јеванђељу али и посланици апостола Павла небројено пута чујемо ријеч радост.

Објаснио је да нас и овај празник уводи у велике и страшне дане након којих ће доћи празник над празницима-Васкрсење Христово.

На крају литургије освећена је и врбица која је подијељена вјерницима, након чега је услиједило заједничко послужење.

Милош Јањић