На Бадње јутро у Саборном храму Вазнесења Господњег служена је Света Литургија. Бадњa вече свечано је дочекана налагањем бадњака код Саборног Храма уз велики  број вјерника. Вјерне окупљене око Храма  загријала је  ватра на коју су налагани бадњаци, а срца вјерних загријала је бесједа старјешине Саборног Храма јереја Младена Чалије који је вјерне позвао да отворе своја срца и приме топлину љубави Богомладенца Христа, који је постао човјек да би човјекову палу природу поново подигао.

Божићно јутро и рођење Богомладенца Христа вјерни народ Невесиња дочекао је у Саборном Храму на Светој Литургији која је почела у пет часова. Светом Литургијом началствовао је старјешина Саборног храма јереј Младен Чалија уз саслуживање јереја Славка Лаловића и Јереја Александра Црногорца.

Христос се роди!

Фото: М. Вујадиновић