Осамнаесте недјеље по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу. Преосвећеном Владици саслуживало је братство саборног храма и отац Данило Дангубић, гост из Епархије Диселдорфске и њемачке.

Јеванђељску бесједу, благословом Владике Димитрија, изговорио је отац Немања.

Након Отпуста, сабраним вјерницима обратио се Владика Димитрије рекавши да у Цркви сви добију драгоцјени бисер вјере у Христа, бисер вјере и љубави, ако читаво срце принесу Богу. Ријеч Божија је жива, животворна и чудотворна, она у срцу човјековом може и треба да породи живу вјеру. Када човјек чује ријеч Божију, она просвијетли његов разум, али тек када човјек себе примора и призове на напор да живи ријечју Божијом, да му ништа у животу није важније од ријечи Божије, заповјести Божијих, од Бога и од ближњих. Подсјећајући на Петрове ријечи из Јеванђеља, Владика је нагласио да је осјећање грешности драгоцјени бисер душе. Тако, искрено, човјек треба да приступа Богу. Познање гријехова не води у очајање, оно је драгоцјени бисер душе и увијек се деси када се човјек сусретне са живим Богом, што је знак правог пута. Када се Христос јави у човјековој души, човјек угледа оно што треба да исправи и оно против чега треба да се бори.

Фото: Владо Ружић