На празник Светог пророка Илије, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у Храму Светог Илије на Билећком језеру. Преосвећеном Владици саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије ЗХиП са гостима из других епархија СПЦ.

Сестринство Манастира Добрићево данас је угостило учеснике Љетне духовне школе и раднике предузећа Хидроелектране на Требишњици, који су на острву прославили славу.

Благословом Владике Димитрија, јеванђељском бесједом обратио се ђакон Дарко Николић, један од организатора програма духовне школе за студенте са универзитета из Републике Србије и Републике Српске.

По отпусту, сабранима се обратио Владика Димитрије, поменувши како је живот Светог пророка Илије примјер остварења ријечи Светог Серафима Саровског о миру који постаје извор спасења другима. Довољно је да се један човјек запали Духом Светим и да преобрази читав град, народ и земљу. Такав је био пророк Илија, а у скорије вријеме Свети Василије који до дан-данас просвјећује херцеговачку земљу. Владика је честитао славу радницима и руководству предузећа Хидроелектране на Требишњици, и пожелио добродошлицу студентима који су стигли у Херцеговину као учесници Љетне духовне школе.

Фото: Владо Ружић