И ове као и претходних година, у Невесињу је празник Христовог Васкрсења дочекан са великом радошћу, и пуним храмовима који се налазе на територији ове општине.

Парохијски свештеници служили су у сваком селу гдје има црква, такође, све старе и немоћне парохијане пароси су посјетили и причестили у њиховим домовима. На Велики петак служена је Вечерња служба са изношењем плаштанице, а ни обилна киша није спријечила вјерујући народ да се поклони Христовом гробу.

На сам дан празника, Евхаристијским сабрањем у Саборном храму начелствовао је јереј Младен Чалија уз саслужење јереја Славка Лаловића и јереја Бранка Калабе. Примивши бесмртне Христове Тајне народ је наставио да празничне радости дијели са својим најдражим. Прочитана је и Васкршња посланица Његове Светости патријарха српског Г. Порфирија. За пјевницом је појао хор Свети краљ Милутин заједно са студентима Богословског факултета.

Благодарни смо Господу што нас је и ове године удостојио да празник прославимо у миру и међусобној љубави.

фото: Младен Вујадиновић