У Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу, у суботу 2. јула одржан је цјеловечерњи концерт хора Хармонијум из Њу Џерзија, на коме је Црквени хор Свети Василије Тврдошки и Острошки био уједно и гост и домаћин.

Хор Хармонијум основан је 1979. године и један је од водећих хорова Њу Џерзија који броји више од 100 чланова.

На концерту се прво представио хор домаћин са неколико композиција духовне и свјетовне музике, настављајући тако обиљежавање јубилеја -130 година постојања, а уједно и завршавајући сезону и низ концерата и наступа до Светог Преображења Господњег. Потом је заједно са хором Хармонијум извео компшозицију Достојно јест, Корнелија Станковића.

Хор Хармонијум под диригентском палицом Ен. Ј. Маталак, представио се са композицијама углавном савремених америчких композитора, које требињска публика нема често прилику чути.

Наши гости нису крили одушевљење пријемом, и прихватањем од стране наше публике, те су изразили велику захвалност домаћинима, Нашој Епархији, Саборном храму и нашем хору, те изразили жељу за поновним доласком.