На празник Светог четверодневног Лазара, у Требињу је извршена свечана литијска процесија од храма Светог Јована у Полицама до Саборног храма Преображења Господњег, гдје је мноштво народа, које је литијски ходило улицама уз обалу Требишњице, присуствовало освећењу гранчица врбе, које попут палмових грана најављују празник уласка Христовог у Јерусалим.

Након освећења врбице, сабраним вјерницима обратио се протојереј-ставрофор Никола Јанковић, нагласивши да црква, а најприје најмлађи, ходи ка Васкрсу – сусрету са Васкрслим Христом, поучавајући све сабране да тај сусрет човјека обавезује на борбу против искушења гријеха. У наставку сабрања отац Никола служио је празнично вечерње са петохљебницом.