У сриједу 28. јуна 2023. године, прослављена је слава храма Светог Кнеза Лазара и новомученика Српских  и Општине Берковићи у Берковићима. Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Александар Илић уз саслужење свештеника Небојше Радића, Игора Мастиловића и Дејана Грчића. Пригодном бесједом након прочитаног јеванђеља, вјерном народу обратио се отац Александар.

Након Свете Литургије литија је прошла улицом Берковића до споменика пострадaлим у протеклим ратовима гдје је служен помен за војнике и војсковође од боја на Косову до данашњих дана. Након освећења славских дарова, свим присутним обратили су се пригодним ријечима надлежни парох Дејан Грчић и начелник општине г. Ненад Абрамовић. У наставку приређен је богат културно-умјетнички програм у порти храма, као и славски ручак.