На празник Полагања ризе Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и приморски Г. Димитрије предстојао је чином Великог освећења и Светом Архијерејском Литургијом у храму посвећеном Светим  бесребреницима и чудотворцима Козми и Дамјану. Преосвећеном Епископу саслуживало је свештенство Епархије Захумско – херцеговачке и приморске.

По читању Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика поучио је верни народ празничном беседом.

По Отпусту Владика Димитрије, честитао је славу истакавши да је Христос посредник између нас и Бога Оцу, да посредује наше односе да би знали како да ходимо у овоме животу и да присуством Његовим све засија љубављу, милошћу, свијетлошћу и будући божији људи да би знали како да се опходимо једни према другима.

Надлежни парох јереј Дејан Грчић обратио се бесједом захваливши свим ктиторима и  приложницима храма, уручивши пригодне поклоне.

Милош Бјелица
Фото: Владо Ружић