У Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу на празник Христовог васкрсења јутрос је свету литургију служило свештенство Епархије захумско хереговачке и приморске, уз присуство великог броја вјерника.

На светој литурији прочитана је посланица патријарха српског Порфирија, са молитвеном жељом да Васкрс сви дочекају и прославе у духовној радости, уз традиционалан поздрав “Христос васкрсе – Ваистину васкрсе”.

Oтац Младен Жуловић, старјешина Саборног храма oкупљеним вјерницима пожелио је срећу и радост и да се увијек радују овом празнику, уз традиционалан поздрав „Христос васкрсе – Ваистину васкрсе“.

И ове године црква је била премала да прими све који су дошли на литургијско славље највећег хришћанског празника, међу којима највећи број дјеце, па је велики број Требињаца остао у порти храма.

Послије литургије и причешћивања вјерника који су се за ову свету тајну припремали кроз васкршњи пост, вјерницима су дијељена бојена васкршња јаја.

Извор: Радио Требиње