На Празник Усековања главе св. Јована Крститеља у селу Орашје служена је Света Литургија уз присуство великог броја мјештена из села Орашје, Дврсница и Чаваш који прослављају овај Празник као Славу Цркве.

Литургију су служили о. Ратко Зубац, надлежни парох и јеромонах Марко из Манастира Завала. Након Св. Литургије уприличена је заједничка трпеза  и договорена изградња парохијског дома и наставак радова на обнови Цркве али и обнови живота у тим селима.

Село Дврсница и Чаваш су потпуно порушени у прошлом рату и захваљујући донацијама мјештана, Елелтропривреде, ХЕТ-а, Града Требиња, Електро преноса, створени су услови да се обнове та села. Потомци мјештана тих села који живе у Новом Саду, Београду, Њемачкој, а који нису ни рођени ни живјели у тим селима, као у селу Дврсница, обнављају своје порушене куће и уређују своја имања.

Они заједно дођу 11. септембра да заједно прославе овај велики Празник,  без обзира гдје живе; од Требиња , Дубровника, Мостара, Гацка, Београда , Новог Сада….