На дан у који наша Црква слави светог мученика Вукашина, 29.маја, благословом Владике Димитрија а у име Фондације „Свети Вукашин“, малим матурантима из О.Ш „Вук Караџић“ у Требињу, уручен је по један примјерак Светог Писма Новог Завјета. У Благовештењском храму на Црквини, матуранте је заједно са њиховим разредним старјешинама и вјероучитељицама, дочекао ђакон Павле Ратковић. Честитајући свима успјешан завршетак основне школе и благословен нови почетак, ђакон Павле је указао на значај благе вијести Новога Завјета у животу сваког хришћанина, истакавши да је Књига Новога Завјета, коју су добили, најљепши поклон који не треба само да краси полице њихових домова, већ Књига коју треба свакога дана да читају и њеним ријечима да се надахњују.

вјероучитељица Бранка Јанковић