На Тргу слободе вечерас је обављено традиционално налагање бадњака, које је окупило велики број грађана и дјеце који су уз пјесму најавили најрадоснији хришћански празник – Божић.

Отац Никола Јанковић пожелио је вјерницима сретно Бадње вече, сутрашњи Божић и све дане након најрадоснијег празника.

„Садржај нашега живота треба да буде заједништво. Сваки човјек пролази кроз различите заједницe, а најважнија је она између Бога и човјека. Свако од нас ће пред Богом љубави бити одговоран за то шта изабира, какво заједништво. У нашим заједницама пријатељским, кумовским, родитељским, супружанским и комшијским треба да буде јединствени поздрав ‘Христос је међу нама – Јесте и биће’, зато и у овој ноћи говоримо да се Христос рађа и да је међу нама. То је наш поглед у прошлост, садашњост и будућност. Зато је најважније да наше срце буде обасјано Христовом свјетлошћу, онда ће у њему бити мир и радост. У име нашег епископа захумско-херцеговачког Димитрија, у име братства нашег Саборног храма, наше Црквене општине све вас поздрављам и позивам да, као што смо вечерас кренули литијом да освештамо улице нашег дивног града, да тако ујутру дођемо на Свету литургију и да се причестимо, да се нахранимо нашим живим Богом. Мир Божији, Христос се роди!“, поручио је отац Јанковић….

Више на: Радио Требиње