У петак 3. јуна 2022. године, на празник Светог цара Константина и царице Јелене, прослављена је слава цркве Константиновице. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа.

У току литургије извршено је ломљење крсног хљеба и помен свим упокојеним и сахрањеним на овом сеоском гробљу. За све присутне добри домаћини припремили су славску трпезу љубави.

Иначе, на подручју села Гомиљани код Требиња поред цркве Константиновице постоје још двије цркве, Ђурђевица и Врачевица. Црква Ђурђевица посвећена је Светом великомученику Георгију, а црква Врачевица Светим бесребреницима Козми и Дамјану.

За сада једино црква Ђурђевица је обновљена и освештана 7. септембра 2014. године, док друге двије цркве, Константиновица и Врачевица, чекају своју обнову. По изради Главног Пројекта од стране Завода за заштиту културно-историјског и природног наслијеђа Републике Српске, приступиће се обнови поменутих цркава.