На празник Свете првомученице Текле, у суботу 7. октобра у подножју Косачиног града у Љубушком, на темељима храма светог Архангела Михаила, служена је прва литургија након рата. Свету литургију служио је парох мостарски и љубушки протојереј Марко Гојачић уз присуство верника из Љубушког и Мостара. Овим литургијским сабрањем на темељима храма дат је још један нови замах у обнови ове велике светиње која датира из 1865. године. Храм Светог Архангела Михаила кроз историју био је важан духовни центар православних верника са овог простора а комплекс читавог храма има немерљиву вредност јер се ту покрај цркве налазила прва српска школа у којој је било седиште Просвјете и читаонице основане давне 1909. године. Обнова овог храма започела је 2018. године, када се почело са чишћењем порте. У претходне три године завршен је главни пројекат за обнову храма, насут је приступни пут до храма. Током ове године поново је успостављена и основана Српска православна црквена општина Љубушки, те је отворен и рачун за уплату средстава за обнову храма. У наредном периоду биће прикупљене све неопходне грађевинске дозволе за обнову како би се након тога могло приступити извођењу радова на самом објекту. Такође, планирано је организовање још радних акција како би се очистило православно гробље у близини и парохијски дом са свештеничким станом.

Средства за обнову храма могу се уплатити на рачун Српске православне црквене општине Љубушки отворен код АСА банке број 1342011130000215