На празник Светог апостола и јеванђелистe Луке и Светог Петра Цетињског, служена је Света Литургија у храму на Берковићима. У храм Светог Кнеза Лазара, сабрали су се ђаци и наставници Основне школе, да прославе своју крсну славу.

Након прочитаног јеванђеља све присутне поздравио је надлежни парох Дејан Грчић рекавши: “ Ми данас прослављамо наше заступнике и учитеље почевши од Светог Луке, преко Светог Саве, Светог Петра, па све до потоњих проповједника Христовог Јеванђеља на овим просторима. Они су на видљив или невидљив начин учинили да херцеговачки камен постане плодан, а наша  дужност је да као пастири, наставници и учитељи  исто то чинимо.“

Након Евхаристије освећени су славски дарови, а у просторијама школе уприличена је приредба и славска трпеза.