У суботу, 25. јуна у Драчеву код Чапљине служена је Света Литургија и обављено је освећење обновљеног споменика мученицима који су баш на данашњи дан 1941. године пострадали у близини својих кућа. Одмах након завршетка рата мученичке кости су 1946.г године положене у костурницу у сеоском гробљу, да би та иста костурница заједно са спомеником била порушена током рата 1992. Потомци мученика из села Драчево су 30 година након минирања споменика успели да обнове споменик испод којег се и данас налазе мученичке кости 41 мученика невино пострадалих уочи Видовдана. Од наредне године на овом месту служиће се Света Литургија у прву недељу по празнику Педесетнице ( Духова ), где ће се потомци изнова окупити на месту страдања њихових најближих сродника.