У недјељу о блудном сину, Свету архијерејску Литургију у Саборном храму Преображења Господњег служио је Високопреосвећени Митрополит Месогеје и Лавреотике Господин Николај, уз саслужење Високопреосвећеног Митрополита крушевско-демирхисарског Господина Јована и Преосвећене господе архијереја Григорија диселдорфско-њемачког, Максима западноамеричког, Јована славонског, Никодима далматинског, Методија будимљанско-никшићког, домаћина Епископа захумско-херцеговачког и приморског Димитрија и Давида викарног Епископа дремевичког.

Јеванђељском бесједом сабраним вјерницима обратио се Епископ западноамерички Максим.

У току данашњег сабрања служен је парастос блаженопочившем умировљеном Епископу захумско-херцеговачком и приморском Атанасију, а потом, сабранима се обратио Митрополит Месогеје и Лавреотике Николај.

Преосвећени Владика Димитрије потом је изразио захвалност уваженом госту и као знак пажње поклонио му икону Светог Василија Тврдошког и Острошког.

Након Литургијског сабрања, Преосвећена господа Архијереји упутили су се у Манастир Тврдош, гдје је Преосвећени Епископ далматински Господин Никодим одслужио помен на гробу Владике Атанасија.

Фотографије: Владо Ружић