У недељу, уочи празника преноса моштију Светог  Првомученика и Архиђакона Стефана, у селу Главска, у дивно обновљеном сеоском храму, свечано је прослављена храмовна и сеоска слава.

Мјештани из Требиња и околине, и они поријеклом из Главске су се као и сваке године у добром расположењу молитвено сабрали у славу и част Светом Стефану.

Важно је напоменути да сви приступају сабору код храма радосно и одговорно,  уз посебно велики труд домаћина Славка Милишића.

Свету литургију је служио протојереј ставрофор Милан Бужанин уз саслужење пароха Александра Илића.
У храм су стигле и  иконе Христа и Богородице за иконостас, сликане руком сестре Варваре, монахиње Петропавловог манастира, а даром и прилогом Милишића и потомака са Купреса који су поријеклом из села Главска.