На празник Вазнесења Господњег прослављена је слава Саборног храма у Чапљини. Литургијским сабрањем предстојао је игуман житомислићки Данило (Павловић) уз саслужење архимандрита Лазара (Лазаревића), ђакона Бранислава (Рајковића), те надлежног пароха Игора Мастиловића.

У евхаристијском сабрању учешћа је узело садашње чапљинско становништво, као и они који су поријеклом са ове парохије, али живе у другим градовима, као и бригадир Роберто (Гашић), најстарији Србин у чапљинској касарни, мајор Шћепан (Зечевић), извршни мајор касарне у Ливчу, господин Ћорић, те остали војници. Међу гостима био је и градоначелник др Смиљан (Видић), као и представник LOT EUFOR-a.

Након читања празничног Јеванђеља бесједио је игуман Данило, чију бесједу можете послушати у аудио прилогу.

Након празничне литије и ломљења славског колача, заједничарење је настављено уз послужење.

Његош Вељанчић