У суботу 10. септембра, уочи Празника Сабора Српских Светитеља, певнички хор Саборног храма у Требињу, прославио је своју молитвену заштитницу Свету Анастасију, мајку светог оца Саве.

Посебна радост за чланове хора је да су Литургијски прославили своју славу у Мркоњићима – родном месту Светог Василија.

Св. Литургијом је началствовао тврдошки јером.Теофил уз саслужење пароха о.Николе, а
монахиње и деца, као и сви верни сабрани око Христа Господа и Светих из рода нашега, учествовали су у Трпези Господњој, приневши песму као уздарје на највећи Дар који нам Господ на литургији даје.

Радост деце у манастирском храму и пажња са којом су учествовали у литургији, сведочили су да Господ из уста деце и одојчади чини себи хвалу (Пс.8,3).

Славска радост продужена је за трпезом љубави уз песму и дружење, као и присећање на блаженоупокојеног епископа Атанасија који је и благословио изградњу овог храма Св. Василија у Мркоњићима.

Хор је основан благословом еп. Григорија 2000.године и њиме руководи презвитера Бранка Јанковић.