У другу недјељу по Духовима, на празник Светих мученика и бесребника Козма и Дамјана, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у храму Светих апостола Петра и Павла у селу Запланик, између Требиња и Иванице. Преосвећеном Владици саслуживало су протојереј-ставрофор Александар Илић и ђакон Душко Орашанин.

Током данашњег сабрања у Запланику, крштењском свијетлом одјећом одјенут је дјечак Василије и први пут постао удионик Тијела и Крви Христове.

У јеванђељској бесједи Владика Димитрије поучио је сабране о значењу јеванђељских ријечи којима Христос ученицима и народу говори о унутрашњој чистоти.

По Отпусту Владика Димитрије је честитао је празник мјештанима овог краја. Претходно је свечана празнична литија прошла портом храма, током које је служен помен упокојеним и извршено освећење славског колача и жита.

Фото: Владо Ружић