Дана 12. маја 2026, свечано је прослављена Слава храма подигнутог на темељима Светитељеве родне куће у Мркоњићима. Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Момчило Пејичић уз саслуживање свештенства и монаштва наше Епархије и присуство вјерника и ходочасника. Присутнима се пригодном бесједом обратио прота Момчило Пејичић, а на крају Свете Литургије и надлежни парох протојереј-ставрофор Никола Јанковић.

Уочи празника Светог Василија Тврдошког и Острошког Чудотворца, Владика Димитрије служио је вечерње богослужење , уз саслужење свештенства Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске. Послије вечерњег богослужења  одржана је приредба О.Ш. Свети Василије Острошки и Тврдошки.

Фотографије: Слађана Гајић