На празник Рођења Пресвете Богородице служена је Света Литургија у  храму који је посвећен овом празнику. Литургијским сабрањем началствовао је отац Александар Грчић, парох благајски, уз салслужење оца Дејана Грчића, пароха коњичког и домаћина оца Душка Којића, пароха мостарског.

Након прочитаног јеванђеља бесједио је отац Александар.  Цитирајући ријечи „Марта, Марта, бринеш се и узнемираваш за много а само је једно потребно“ отац Александар поучио је вјерне о тежини ових ријечи,  те да нас некада свакодневни проблеми и обавезе одвоје од оног најважнијег а то је наш однос са Богом.

Након свете Литургије и ломљења славског колача припремљена је треза љубави гдје је   настављена прослава славе и празника.

Вјероучитељ Милош Јањић