8. децембра 2023. године, на празник Св. Климента, служена је Света Литургија и прослављена слава храма у требињском насељу Мостаћи.

Свету Литургију је, са окупљеним вјерним народом, служио о. Мирослав Ратковић уз саслужење јрм.Павла настојатеља ман. Св. Петра Зимоњића из Данића и надлежог пароха Николе Јанковић.

Радости овог сабрања допринело је литургијско крштење малог Реље, чија породица прославља Св. Климента као своју крсну славу.

На крају су благосиљани и славски дарови уз здравицу.

Храм Св. Климента у насељу Мостаћи је један од најстаријих храмова требињског краја, у коме је сачуван аутентичан живопис чувеног хиландарског монаха и сликара Георгија Митрофановића, о чему сведочи и натпис изнад улазних врата храма.

Наредне 2024. године биће јубиларних 400 година од живописања овог маленог храма, посвећеном великом апостолском ученику и епископу римском Клименту свештеномученику.