Света Архијерејска Литургија на празник Преображења Господњег служена је у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу. Светом Литургијом, на дан славе храма и града, началствовао је Митрополит Црногорско-приморски Јоаникије уз саслужење Преосвећене Госоподе Епископа Диселдорфско-њемачког Григорија, Милешевског Атанасија и Захумско-херцеговачког и приморског Димитрија, свештенства и свештено монаштва Епархије ЗХиП и бројних гостију из других епархија СПЦ.

Након Јеванђеља, бесједио је Владика Григорије, најприје осликавши живописно доагађај Преображења, а затим појаснивши значење Тајне Божанске славе која се открила.

По Отпусту, сва црква окупила се око плодова грожђа гдје су освећени славски колач и нови плодови винове лозе. Сабраним вјерницима обратио се Митрополит Јоаникије говорећи о укрепљењу које је Господ подарио ученицима и подсјећајући вјерне на вечерашњу свенародну требињску преображењску Литију.

Фото: Владо Ружић