У четвртак, 14. децембра 2023. године са почетком у 09:30 часова одржана је редовна сједница Катихетског одбора наше Цркве – епархија у БиХ-ни. Сједницу је сазвао и истом предсједавао Предсједник КО-ра Високопреосвећени Господин Хризостом, митрополит дабробосански. Сједници су присуствовали сви чланови КО-ра.

Осим извјештаја о раду КО-ра у 2023. години, КО-р се посебно бавио питањем реформе или измјене постојећег наставног Плана и Програма, а на основу добијених сугестија самих вјероучитеља. Мора се истаћи да је ово био само почетак дискусије по овом питању.

КО-р је одредио да се стручно савјетовање за професоре православне вјеронауке гимназија и другим средњим школама у Републици Српској и Федерацији БиХ-не одржи у Источном Сарајеву у суботу, 24. фебруара 2024. године.

Извор: Митрополија Дабробосанска