Дана 26. августа ове године у просторијама Епархије Захумско -херцеговачке и приморске у Требињу одржано је савјетовање вјероучитељица и вјероучитеља ове епархије.

Савјетовање је отворио и благословио епископ Димитрије, затим је услиједило прво предавање  јереја доц. др Саве Милина на тему „Наставни принципи Православне вјеронауке“.

Потом  је услиједило и предавање протојереја-ставрофора проф. др Владислава Топаловића на тему „Профил ученика и култура комуникације у настави Православне вјеронауке“.

Након полусатне паузе услиједила су још два предавања: прво је одржао проф. др Славиша Јењић који је говорио о теми „Рад у комбинованом одјељењу“.

Посљедње предавање одржао  је др Славољуб Лукић чија тема је била „Православна вјеронаука као наставни предмет (методичко-дидактички осврт).

Између предавања организоване су дискусије везане за теме савјетовања. Након предавања уприличено је послужење.

вјероучитељ Његош Вељанчић