У сриједу 30. јуна 2021. године, у Епархијском дому у Требињу,  Његово преосвештенство епископ Захумско – херцеговачки и приморски господин Димитрије примио је у радну посјету  директора Реубличког педагошког завода Републике Српске г. Предрага Дамјановића и просвјетног савјетника за вјеронауку г. Славољуба Лукића. Састанку су присуствовали и чланови Катихетског Одбора РС са подручја Епархије ЗХиП: мати Павла Ћузулан и јереј Данило Боро.

На састанку се разговарало о актуелним проблемима са којима се сусрећу вјероучитељи у процесу извођења Православне вјеронауке у Основним и Средњим школама Републике Српске и конкретно Епархије ЗХиП. Донијети су и конкретни закључци који ће допринијети што бољој организацији  и унапређењу наставе у наредном периоду. У том смислу је дугогодишња вјероучитељица Миља Тупањанин именована испред Епархије ЗХиП за спољњег сарадника Републичког педагошког завода РС.